Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 08.07-15.07.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na nowe organy.

 W środę 11 lipca w godz. 19.00-20.00 w kancelarii parafialnej kolejny dyżur naszej Poradni Życia Rodzinnego.

 W piątek 13 lipca kolejny wieczór fatimski o godz. 19.30, msza św., różaniec, procesja i Apel Jasnogórski. Zapraszamy.

 W sobotę o 17.00 w Domu Parafialnym nauka przedchrzcielna dla rodziców.

 Dziś przed kościołem zbiórka dla naszych parafian-rodziny Słanina poszkodowanej przez pożar domu, który doszczętnie spłonął. Prosimy też parafian o kontakt z poszkodowaną rodziną by- jeśli to możliwe- pomóc w remoncie lub w jakiś inny sposób.

 Zapraszamy parafian na kolejną Adorację Najświętszego Sakramentu. Indywidualna, nocna i cicha modlitwa przed Panem Jezusem rozpocznie się tym razem w  w piątek 13 lipca ok. godziny 21.00, po Nabożeństwie Fatimskim, a zakończy w sobotę 14 lipca o 7.00 rano. Zapraszamy do osobistego zapisywania się w zakrystii na konkretną godzinę lub na stronie internetowej naszej parafii.

  W dniach od 1-5 sierpnia organizowana jest 73 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwają zapisy. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej www.pielgrzymka.rybnik.pl.

 W najnowszym 'Gościu' m. in.- o przyjmowaniu wniosków o świadczenia  300 +, jak je składać  i kto może korzystać z programu Dobry Start

– co drugi piętnastolatek w Europie przyznaje , że pił alkohol w czasie ostatnich 30 dni. Czy istnieje rozwiązanie tego problemu ?      Zapraszamy do lektury.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!


Ogłoszenia duszpasterskie 01.07-08.07.2018 r.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach.

 

Bóg zapłać parafianom za modlitwę w intencji naszej XVI pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Szczególne podziękowania dla Pana Piotra Bulenda za organizację, logistykę i czuwanie nad całością pielgrzymki. Bóg zapłać również Robertowi i Dawidowi Nogalskim, Dariuszowi Kuczerze za pomoc w kierowaniu ruchem na drogach i zabezpieczeniu pielgrzymki , Wojciechowi Obstój za transport bagaży, Paniom Marioli Jurczyk i Aleksandrze Kucharczak za oprawę muzyczną i wszystkim pozostałym za piękne świadectwo wiary i uczestnictwo w pielgrzymce.

 

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota – dni naszej odnowy wewnętrznej. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii Św. Spowiedź w te dni pół godziny przed każdą Mszą Św.

 

 W I sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji czcicieli Różańca św. a od godz. 8.30 odwiedziny chorych parafian z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o 16.00 oraz w kaplicy o godz. 10.00, a w tygodniu msze św. na przemian o 7.00 i 18.00.

 

Kancelaria parafialna w wakacje czynna w: poniedziałki, czwartki w godzinach od 16.30-17.30 a we wtorki i piątki w godzinach porannych od 7.30-9.00. W środy przez wakacje kancelaria nieczynna.

 

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych do poświęcenia więcej czasu  

na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

 We wtorek miał miejsce kolejny pożar na terenie naszej parafii. Doszczętnie spłonął dom Państwa Słanina z ulicy Racławickiej. Jako parafianie chcemy pomóc poszkodowanym, dlatego w następną niedzielę (i sobotę wieczorem) po Mszach świętych będzie miała miejsce zbiórka przed kościołem na poszkodowanych. Prosimy też parafian o kontakt z rodziną Słanina, by- jeśli to możliwe- pomóc w remoncie lub w jakiś inny sposób.

 

 W najbliższy poniedziałek rozpocznie się w Rybniku i potrwa cały tydzień wydarzenie ewangelizacyjne 'Youth Camp Rybnik'. Będzie to święto młodych z różnymi wydarzeniami (koncerty muzyczne, spotkania, przedstawienia teatralne). Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku. Zapraszamy młodych ludzi również z naszej parafii.

 

 Informujemy parafian, że została całkowicie odnowiona strona internetowa naszej parafii.

 

 W najnowszym 'Gościu' m. in.: książki na lato-polecają dziennikarze 'Gościa', z Hollywood do klasztoru,, o szczęśliwym awanturniku i niedocenionym polskim patriocie. Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum'. Zapraszamy do lektury.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!


Ogłoszenia duszpasterskie 24.06-01.07.2018 r.

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne- 'Bóg zapłać!'- parafianom za prawie 9 tys. złotych zebrane tydzień temu w kolekcie specjalnej. Za tydzień na WŚSD w Katowicach.
 • Wczoraj wyruszyła z naszej parafii XVI piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Prosimy o modlitwę za naszych pielgrzymów.
 • We wtorek 26.06. na Jasnej Górze o godz. 9.45 Droga Krzyżowa na wałach- prosimy o zbiórkę przy I Stacji. O godz. 11.00 wspólna Msza św. z pieszymi pielgrzymami w kaplicy Cudownego Obrazu. Wyjazd prawie 100 osób, które zapisały się na dwa autobusy o godz. 7.00 sprzed kościoła.
 • Rozpoczynają się wakacje więc zgodnie z uchwałą naszego synodu diecezjalnego: „Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.”
 • Ks. proboszcz i ks. wikary mogą na urlopie odprawić msze św., które można zgłaszać w zakrystii lub osobiście u nich.
 • W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.
 • W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. niedzielnej o 16.00 oraz w kaplicy o godz. 10.00. Msze św. w tygodniu na przemian o 7.00 i 18.00 i to już od tego tygodnia.
 • Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna w: poniedziałki, czwartki w godzinach od 16.30-17.30 a we wtorki i piątki w godzinach porannych od 7.30-9.00. W środę przez wakacje kancelaria nieczynna.
 • W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta zebrana w tym dniu zwana Świętopietrzem, przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 • Ks. proboszcz składa serdecznie podziękowania parafianom za obecność na urodzinowej Mszy św., modlitwę, życzenia, prezenty i wyrazy wszelkiej życzliwości.
 • Festyn parafialny w tym roku planowany jest w sobotę 18 sierpnia.
 • W najnowszym 'Gościu' m. in.: jak dotrzeć z Ewangelią do młodych, odpowiedzi na główne antykatolickie kłamstwa, o moralnym wymiarze mundialu w Rosji, o nowej katolickiej telewizji w internecie. Zapraszamy do lektury.
 • W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Jadwigę Fojcik. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!


Ogłoszenia duszpasterskie 10.06-17.06.2018 r.

 

 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień kolejna kolekta specjalna na nasze nowe organy. Prace nad nimi już na dobre się rozpoczęły.

 • Dziś w Rybniku 'Marsz dla życia i rodziny'. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w bazylice św. Antoniego, potem marsz do kościoła OO. franciszkanów.

 • Wczoraj w bazylice oo. franciszkanów w Panewnikach święcenia diakonatu przyjął nasz parafianin brat Ulryk Mateusz Knesz. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i będziemy pamiętali jako parafianie o Nim w modlitwie.

 • W środę od 19.00 do 20.00  kolejny dyżur Poradni Życia Rodzinnego w naszej kancelarii parafialnej.

 • Również w środę o 19.30 wieczór fatimski, na który składać się będzie Msza św., różaniec, procesja, a zakończy się Apelem Jasnogórskim.

 • W tym tygodniu przypada także III piątek miesiąca. Zapraszamy tradycyjnie o 15.00 przed naszą kapliczkę na koronkę i krótkie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 • Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich parafian na comiesięczne spotkanie modlitewne do naszego kościoła w piątek 15 czerwca o godz. 19.00. W programie świadectwo człowieka, który 3 lata temu odnalazł Boga i odwrócił się od złych rzeczy, które wcześniej robił. Opowie m.in. jak doświadczał Bożego działania w więzieniu.

 • W sobotę w salce domu parafialnego o godz. 17.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższą niedzielę.

 • W niedzielę 17 czerwca swoje kolejne urodziny obchodzi ks. proboszcz. Z tej okazji zapraszamy parafian na mszę św. dziękczynną w jego intencji o godz. 11.00.

 • W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00 w Domu Parafialnym ostatnie już spotkanie wszystkich uczestników przed tegoroczną para­fialną pieszą pielgrzymką na Jasną Górę.

 • Bóg zapłać za sfinansowanie naszej parafiance a Panu Tadeuszowi Kucińskiemu za zainstalowanie nowego oświetlenia nad schodami idąc od parkingu za budynkiem Domu Parafialnego.

 • Można się jeszcze wpisywać w zakrystii na drugi autokar do Częstochowy na 26 czerwca czyli na zakończenie naszej parafialnej pieszej pielgrzymki. Koszt przejazdu 30 złotych.

 • W zakrystii dzieci, które w maju przystąpiły do I Komunii św. mogą odebrać sobie karteczki na 9 pierwszych piątków. Dotyczy to tych dzieci, które sobie jeszcze ich wcześniej nie odebrały.

 • W najnowszym 'Gościu' m. in.: rodzina pod ochroną, Jugendamt niszczy rodziny, dlaczego Irlandia przestała być katolickim krajem, jak wygląda Stadion Śląski od kuchni. Zapraszamy do lektury.

   
  SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Ogłoszenia duszpasterskie 03.06-10.06.2018 r.

 
 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.

 • Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie tegorocznego Bożego Ciała. W sposób szczególny Państwu: Masny, Rezner, Opyd i Ochałek, na których to spadł główny ciężar przygotowania pięknych ołtarzy a także ich sąsiadom dalszym i bliższym za pomoc, ofiary na kwiaty, które też przyozdobiły nasze prezbiterium. Podziękowania dla kościelnych, organisty, straży pożarnej i miejskiej, policji, służby liturgicznej, dzieci pierwszokomunijnych, sypiących kwiaty a także parafianom, którzy udekorowali domy na trasie i za tak liczny udział w procesji.

 • Zapraszamy na procesje eucharystyczne dookoła kościoła w oktawie Bożego Ciała o godz. 17.30 do najbliższego czwartku. Dziś o 15.30. Prosimy o obecność dzieci pierwszokomunijnych na procesji, najlepiej jeszcze w swych pięknych białych strojach. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem.

 • Zapraszamy też dzieci po I Komunii Św. chłopców do służby ministranckiej a dziewczynki do Dzieci Maryi.

 • Jutro tj. 4 czerwca w Domu Parafialnym o godz. 18.00 walne zebranie zdawczo-wyborcze członków Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego 'Radoszowik'.

 • W czwartek 7 czerwca po wieczornej mszy św. zapraszamy na Radoszowski Wieczór Uwielbienia z błogosławieństwem lourdzkim prowadzony przez Odnowę w Duchu Św. i zespół Vespere Cultus.

 • Całą niedzielę po Mszach świętych nasza młodzież oazowa będzie sprzedawała ciasto. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie działalności i rekolekcji letnich.

 • Uruchamiamy drugi autokar do Częstochowy na 26 czerwca czyli na zakończenie naszej parafialnej pieszej pielgrzymki. Koszt przejazdu 30 złotych. Zapisy w zakrystii. Prosimy podać numer peselu.

 • W najbliższą sobotę 9 czerwca, nasz parafianin franciszkanin brat Ulryk Mateusz Knesz o godz. 15.00 otrzyma w panewnickiej bazylice święcenia diakonatu. Z tej okazji organizujemy na to wydarzenie wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii. Planowany wyjazd o godz. 13.00.

 • Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę 3 tys. złotych na nowe organy od naszej parafialnej grupy Żywego Różańca.

 • Zapraszamy parafian na kolejną indywidualną nocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa tj. w piątek 8 czerwca o godzinie 19.00, a zakończenie we Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny tj. w sobotę 9 czerwca o 7.00 rano. Zapraszamy do osobistego zapisywania się w zakrystii na konkretną godzinę lub na stronie internetowej naszej parafii. Chcemy aby przez całą noc, były w kościele osoby, które adorowałyby Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. 

 • W niedzielę 10 czerwca organizowany jest w całej Polsce 'Marsz dla życia i rodziny'Najbliżej nas jest w Rybniku. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w bazylice św. Antoniego, potem marsz do kościoła OO. franciszkanów. Serdecznie zapraszamy parafian do dawania świadectwa za życiem i rodziną.

 • W piątek 25 maja weszło w życie tzw. RODO czyli ochrona danych osobowych. Informujemy parafian w związku z tym, że wg nowych przepisów m. in. świadectwo chrztu i kopia aktu chrztu mogą zostać wydane wyłącznie osobom, których akt dotyczy, jeżeli są pełnoletnie, oraz w przypadku aktu osób małoletnich, ich rodzicom lub prawnym opiekunom. Inne osoby mogą je otrzymać wyłącznie na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez wyżej wymienione osoby. Takie same zasady obowiązują przy wydawaniu świadectwa i kopii aktu małżeństwa oraz przy wydawaniu   innych zaświadczeń (np. zaświadczeń dla chrzestnych, opinii o religijności itp.). Na stronie internetowej wolno zamieszczać fotografie, które stanowią relację ze zdarzenia o charakterze publicznym oraz fotografie osób sprawujących funkcje publiczne.

 • W najnowszym 'Gościu' m. in.: raport o stanie szpitali, o końcu starej Irlandii, prawa człowieka w służbie ideologii, co pokazuje EKG Bożego serca. Jest też nowy numer naszej gazetki 'Spektrum'. Zapraszamy do lektury.

 • W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w piątek Marię Wawrzyńczyk. Wieczny odpoczynek…

  SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Ogłoszenia duszpasterskie 27.05-03.06.2018 r.

 • Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To też ostatni dzień obowiązku spowiedzi wielkanocnej wynikającej z przykazania kościelnego. Kolekta na potrzeby parafii a za tydzień na archidiecezję.

 • Łączymy się z mężczyznami pielgrzymującymi dziś na piekarskie wzgórze również z naszej parafii.

 • Dziś na mszy św. o godz. 11.00 pierwszą rocznicę swojej Komunii przeżywają dzieci, które rok temu przyjęły Pana Jezusa. Tydzień temu do I Komunii przystąpiło 48 dzieci. Bóg zapłać rodzicom za dar pieniężny na budowę nowych organów a dzieci z Domu Dziecka w Gorzyczkach dziękują naszym dzieciom komunijnym za słodkie upominki.

 • Jutro tj. w poniedziałek 28 maja po wieczornej Mszy św. w salce Domu Parafialnego spotkanie powizytacyjne Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • W środę, 30 maja Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich parafian na godz. 6.30 na różaniec do 7-dmiu Boleści NMP a potem o godz. 7.00 msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Składamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy Św. o godz. 8.00 i przejdzie następującymi ulicami naszej parafii:

   1. Raciborska – I ołtarz u P. MASNY, ul. Szczerbicka – II ołtarz u P. REZNER, ul. Niewiadomska –


  III ołtarz u P. OPYD, IV ołtarz u P. OCHAŁEK a następnie ulicą Raciborską do kościoła, gdzie nastąpi zakończenie procesji. Prosimy o pomoc sąsiadów w przygotowaniu i przystrojeniu ołtarzy. Udekorujmy także domy na trasie procesji. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji a w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne a także dzieci do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Animatorki Dzieci Maryi zaopiekują się dziećmi w czasie procesji i proszą rodziców by dla większego porządku nie iść obok dzieci.

 • Procesje eucharystyczne dookoła kościoła w oktawie Bożego Ciała o godz. 17.30. Liczymy na obecność na tych procesjach tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych i dzieci do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem.

 • Ze względu na Boże Ciało, które jest w ostatni dzień maja, bardzo prosimy dzieci, które wklejały obrazki z nabożeństw majowych aby laurki z obrazkami przyniosły już we wtorek do zakrystii po nabożeństwie, aby można było policzyć ile tych dzieci z laurkami jest. W środę po mszy św. otrzymają nagrody.

 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 • Radoszowski Wieczór Uwielbienia, tym razem w czwartek 7 czerwca.

 • W I piątek zapraszamy dzieci szkolne najpierw do spowiedzi na godz. 16.00, a potem Msza św. o godz. 17.00. Młodzież ma spowiedź o godz. 18.30 a potem Msza Św. Młodzieżowa o godz. 19.00. Kolekta na cele charytatywne naszej parafii.

 • Również w piątek po mszy wieczornej zapraszamy do nowej sali domu parafialnego na katechezę dla dorosłych.

 • W I sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 szczególnie członków Żywego Różańca. Po nabożeństwie spotkanie przy kawie i ciastku w salce domu parafialnego.

 • Również w sobotę od 8.30 objazd chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

 • We wtorek 26 czerwca organizujemy tak jak w poprzednich latach wyjazd autokarowy na Jasną Górę, by tam razem z naszymi pieszymi pielgrzymami spotkać się jako parafia w Radoszowach najpierw na Drodze Krzyżowej o godz. 10.00 a potem przed obrazem Matki Bożej na Mszy św. o godz. 11.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

 • Pragniemy przekazać parafianom radosną nowinę. Nasz parafianin franciszkanin brat Ulryk Kamil Knesz za 2 tygodnie w sobotę 9 czerwca o godz. 15.00 otrzyma w panewnickiej bazylice święcenia diakonatu. Z tej okazji chcemy na to wydarzenie zorganizować wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii.

 • To już ostatni tydzień na decyzję o wycieczce do Szwajcarii organizowanej przez naszą parafię od 18 do 22 lipca. Szczegółowy plan w gablotce i na stronie internetowej.

 • W najnowszym 'Gościu' m. in.: radość i prawda Eucharystii, czy możemy liczyć na NATO, Lednica- dlaczego warto tam być, o filmie: Katyń- ostatni świadek'. Zapraszamy do lektury.

 • W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Huberta Pinior. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie 20.05-27.05.2018 r.

 • Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.  Kolekta na cele parafialne.

 • Bóg zapłać parafianom za ofiarę 7,6 tys. złotych w kolekcie specjalnej na nasze prace przy budowie nowych organów.

 • Dziś na mszy św. o godz. 11.00 Komunię świętą przyjmą po raz pierwszy dzieci wczesnokomunijne i z klas trzecich. One też poprowadzą nabożeństwo eucharystyczne o godz. 15.00. Bardzo serdecznie dziękujemy za porządkiw kościele i wokół, które wykonali rodzice dzieci pierwszokomunijnych w tą i poprzednią sobotę. Dzieci Komunijne rozpoczynają tzw. 'biały tydzień'. Są obecne na nabożeństwach majowych i Mszach św. wieczornych. Prosimy też pamiętać o obecności w białych strojach na procesji Bożego Ciała i w oktawie tej uroczystości a także na procesji odpustowej.

 • W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.

 • W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie lektorów i kantorów na probostwie.

 • Od poniedziałku rozpoczyna się też Okres Zwykły roku liturgicznego.

 • We wtorek 22 maja przypada doroczne wspomnienie św. Rity. Prosimy o przyniesienie róż gdyż na mszy świętej zostaną one poświęcone. Jest to nawiązanie do zdarzenia sprzed jej śmierci, kiedy to w zimie zakwitły róże. Poświęcone płatki różane przynoszą ulgę w cierpieniu i zdrowie w chorobie. Po mszy tradycyjnie nabożeństwo przy ołtarzyku św. Rity.

 • W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie na probostwie redakcji naszej gazetki 'Spektrum'

 • W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

 • Za tydzień w sobotę w przeddzień chrztów o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego nauka dla rodziców i chrzestnych.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. To też ostatni dzień obowiązku spowiedzi wielkanocnej wynikającej z przykazania kościelnego.

 • Również w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 pierwszą rocznicę swojej Komunii przeżywać będą dzieci, które rok temu przyjęły Pana Jezusa. Prosimy nie zajmować na tej Mszy św. pierwszych ławek, które zajmą te dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Mamy nadzieję, że dzieciom będą jeszcze pasowały białe stroje sprzed roku.

 • Już za tydzień w niedzielę 27 maja, kolejna pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Mamy ok. 15 osób, pojedzie mały autobus więc jeszcze 5 osób może się zapisać. Koszt- ofiara dobrowolna, resztę opłaca parafia. Serdecznie zachęcamy wszystkich naszych parafian do udziału w tej pielgrzymce. Pątników zapraszamy by skorzystać z sakramentu pokuty przed mszami a w sobotę od 17.30. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00.

 • We wtorek 26 czerwca organizujemy tak jak w poprzednich latach wyjazd autokarowy na Jasną Górę, by tam razem z naszymi pieszymi pielgrzymami spotkać się jako parafia w Radoszowach najpierw na Drodze Krzyżowej o godz. 10.00 a potem przed obrazem Matki Bożej na Mszy św. o godz. 11.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

 • W poniedziałek 28 maja po wieczornej Mszy św. w salce Domu Parafialnego spotkanie powizytacyjne Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Przypominamy o wyjeździe do Szwajcarii organizowanym przez naszą parafię od 18 do 22 lipca. Szczegółowy pan w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy do 1 czerwca.

 • W najnowszym 'Gościu' m. in.: Kim jest Duch Święty i jak odkryć Jego działanie, dokąd zmierza Europa, ile zarabiają polscy i europejscy posłowie. Jest też nowy numer Małego Gościa a w nim dodatek o zbliżających się Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Zapraszamy do lektury.

 • W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Eugeniusza Szala, w sobotę Jana Fugiel. Wieczny odpoczynek…

   

  SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Ogłoszenia duszpasterskie 13.05-20.05.2018 r.

 • Dzisiejsza kolekta to kolekta specjalna na dalsze prace nad naszymi nowymi organami. W tym tygodniu zbudowano część konstrukcji i zostały też umieszczone na niej 3 wiatrownice.

 • Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 • Dziś też o godz. 11.00 nasz ks. wikary Piotr Szwiec będzie sprawował dziękczynną Eucharystię za 25 lat posługi kapłańskiej. Życzymy jubilatowi błogosławieństwa Bożego i spełnienia wszystkich marzeń- w tym nominacji proboszczowskiej.

 • Również dzisiaj pierwsze z serii tegorocznych nabożeństw fatimskich. Rozpoczęcie o godz. 19.30: Msza św., różaniec fatimski, procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść świece na procesję.

 • Państwo Gregorek- nasi parafianie poszkodowani w pożarze- składają serdeczne podziękowania za wszelaką pomoc a także za 11,5 tys. złotych złożone tydzień temu podczas zbiórki przez parafian .

 • Zachęcamy wiernych a szczególnie dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 15.30. Majowe również w kaplicy na Radoszowskiej w tygodniu o 17.00 a w niedziele o 9.30.

 • Za tydzień na mszy św. o godz. 11.00 Komunię świętą przyjmą po raz pierwszy dzieci wczesnokomunijne i z klas trzecich. Prosimy nie zajmować na tej Mszy św. udekorowanych ławek, które są przeznaczone dla rodziców i dzieci komunijnych. Dzieci też poprowadzą nabożeństwo eucharystyczne o godz. 15.00. W związku z tym w poniedziałek iczwartek po Mszy Św. wieczornej próby przed I Komunią Św. dla dzieci i rodziców a w sobotę o godz. 9.00 spowiedź dzieci i rodziców oraz dekorowanie i sprzątanie kościoła.

 • W piątek o godz. 19.00 kolejny wieczór uwielbienia na który zaprasza Grupa Nowej Ewangelizacji. Zapewniamy też rodzicom na ten czas opiekę nad ich dziećmi.

 • Wczoraj 17 mężczyzn wyruszyło z naszej parafii na II Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. Otoczmy ich naszą modlitwą by bezpiecznie powrócić z pielgrzymki.

 • Za 2 tygodnie- 27 maja, pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Wyjazd autokaru z naszej parafii uzależniony jest od ilości zapisów jeszcze przez najbliższy tydzień czyli do następnej niedzieli. Zapisujemy się w zakrystii. Prosimy o szybką decyzję. Koszt- ofiara dobrowolna, resztę opłaca parafia.

 • Już dziś informujemy o spotkaniu powizytacyjnym Rady Parafialnej i Ekonomicznej w poniedziałek 28 maja po wieczornej Mszy św. w salce Domu Parafialnego.

 • Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci wczesno i pierwszokomunijnych za tak liczne przybycie wczoraj i posprzątanie  naszego kościoła a także umycie okien.

 • Dziękujemy też parafianom za przystrojenie przydrożnych krzyży i udział w nabożeństwach o urodzaje.

 • Ciągle aktualna jest sprawa wycieczki do Szwajcarii. Wycieczka rozpocznie się 18 lipca w środę i potrwa do niedzieli 22 lipca. Cena 1200 zł. Szczegółowy pan w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii u ks. proboszcza lub bezpośrednio u Pani Alfredy Durok. Prosimy o szybką decyzję do 1 czerwca. Zapraszamy.

 • W najnowszym 'Gościu' m. in.: Niebo to Ktoś a nie coś, akty agresji wobec Kościoła w Polsce, po co nam nowa konstytucja, wojna o miasta, książki do słuchania. Zapraszamy do lektury.

 • W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę Wiktora Zielińskiego a w czwartek Jadwigę Badeja. Wieczny odpoczynek…

  SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Ogłoszenia duszpasterskie 06.05-13.05.2018 r.

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach. Za tydzień kolekta specjalna na dalsze prace nad naszymi nowymi organami.

 • Dziś przed kościołem zapowiadana już wcześniej zbiórka na rzecz p. Gregorek z Pieców poszkodowanych przez wybuch gazu i pożar domu, który miał miejsce w poniedziałek 30 kwietnia. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu rodziny za pomoc. 

 • Dziś też po mszy wieczornej w salce Domu Parafialnego spotkanie przedpielgrzymkowe dla pieszej i rowerowej pielgrzymki. Będzie miało miejsce również szkolenie w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach a także pierwszej pomocy medycznej.

 • W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w kościele ostatnie już spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 • W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Procesje (połączone z nabożeństwem majowym): w poniedziałek o godz. 17.00 do krzyża na ul. Radoszowskiej, we wtorek o godz. 17.15 do krzyża na ul. Raciborskiej- przy wlocie ul. Juliana Tuwima (posesja P. Konieczny), w środę o godz. 17.15  do krzyża misyjnego przy kościele. Prosimy zapamiętać godziny procesji. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i prosimy mieszkańców o przystrojenie krzyży. Od czwartku nabożeństwa majowe o stałej porze czyli w tygodniu o 17.30 a w niedzielę o 15.30. Dzieci otrzymywać będą obrazki za obecność.

 • Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 • W przeddzień Wniebowstąpienia Pańskiego zapraszamy parafian na kolejną Adorację Najświętszego Sakramentu. Indywidualna, nocna i cicha modlitwa przed Panem Jezusem rozpocznie się o godzinie 19.00 w piątek 11 maja, a zakończy się o 7.00 w sobotę 12 maja. Zapraszamy do osobistego zapisywania się w zakrystii na konkretną godzinę lub na stronie internetowej naszej parafii. Chcemy aby przez całą noc, były w kościele osoby, które adorowałyby Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

 • Radoszowski Wieczór Uwielbienia, który miał być w sobotę, z powodu pewnych okoliczności został odwołany.

 • Za tydzień w niedzielę 13 maja nasz ks. wikary Piotr Szwiec na Mszy św. o godz. 11.00 będzie dziękował Bogu za swoje 25 lat kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy parafian na tę Mszę św.

 • Również w niedzielę rozpoczynamy nasze nabożeństwa fatimskie, które będziemy przeżywać każdego 13-tego dnia aż do października. Rozpoczęcie o godz. 19.30: msza św., różaniec fatimski, procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść świece na procesję.

 • Za 2 tygodnie na mszy św. o godz. 11.00 Komunię świętą przyjmą po raz pierwszy dzieci wczesnokomunijne i z klas trzecich.

 • W związku z tym w najbliższą sobotę na godzinę 9.00 prosimy rodziców naszych dzieci, które mają przystąpić do I Komunii, by tradycyjnie umyli okna naszego kościoła a także go wysprzątali. Prosimy w miarę możliwości przynieść własny sprzęt.

 • W środę w kancelarii parafialnej w godz. 19.00-20.00 dyżur Poradni Życia Rodzinnego.

 • Za tydzień w sobotę po mszy św. porannej wyrusza z naszej parafii II Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Otoczmy ich naszą modlitwą by bezpiecznie mogli pielgrzymować.

 • Prosimy te dzieci, które właśnie w maju ukończyły praktykę  9 pierwszych piątków o składanie podpisanych książeczek w zakrystii. Za tydzień otrzymają pamiątkowe nagrody za ich trud.

 • Za trzy tygodnie- 27 maja, kolejna pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich, na którą to chcemy tak jak w tamtym roku zorganizować wyjazd autokarowy. Wyjazd autokaru zależy jednak od ilości zapisów przez te bieżące 2 tygodnie. Zapisujemy się w zakrystii. Koszt- ofiara dobrowolna, resztę opłaca parafia.

 • W najnowszym 'Gościu' m. in.: znani i lubiani o I Komunii św.; tajemnice sanktuarium na Jasnej Górze; o Alfiem dziecku odłączonym od respiratora; Wojciech Korfanty- bohater niezbędny. Zapraszamy do lektury.

 • W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Danutę Gawlas, w piątek Elżbietę Lipińską. Wieczny odpoczynek…

   

  SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Ogłoszenia duszpasterskie 29.04.-06.05.2018 r.

Dodano: 30.04.2018
Autor: ks. proboszcz

 

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a za tydzień na WŚSD w Katowicach.
 • We wtorek przypada święto św. Józefa Rzemieślnika. To dzień modlitw w intencji bezrobotnych.
 • Od wtorku rozpoczynamy też miesiąc maj. Zachęcamy wiernych, dzieci a szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii, do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Aby zachęcić dzieci do przychodzenia na majowe otrzymają one po każdym nabożeństwie naklejki ilustrujące wybrane wezwania Litanii Loretańskiej, które będzie można wkleić do plakatu w formie laurki. Na końcu maja dla najpilniejszych czekają nagrody. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 15.30. Majowe również w kaplicy na Radoszowskiej w tygodniu o 17.00 a w niedziele o 9.30.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed mszami.
 • W czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte jak w niedziele. Zapraszamy na godz. 9.00 na Mszę św. w intencji ojczyzny.
 • Radoszowski Wieczór Uwielbienia, który zawsze był w I czwartek, został tym razem wyjątkowo przeniesiony na sobotę 12 maja.
 • W piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji i naszej kaplicy na Radoszowskiej. Dzień wcześniej w czwartek 3 maja o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza odpustowa z tej okazji w naszej kaplicy: „Do Św. Floriana w intencji strażaków i ich rodzin”. Zapraszamy czcicieli św. Floriana a w sposób szczególny strażaków i ich rodziny.
 • W I piątek 5 maja na godz. 16.00 zapraszamy do spowiedzi miesięcznej dzieci. O godz. 17.00 Msza szkolna tym razem bez kazania ale za to dzieci pozostają na nabożeństwie majowym.
 • Spowiedź dla młodzieży w piątek o godz. 18.30. Msza św. o godz. 19.00. Zapraszamy szczególnie tę młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania. Będzie to piękny wyraz dojrzałości w wierze i działania łaski sakramentu Ducha Świętego.
 • Objazd chorych w I sobotę od godz. 8.30. Zgłoszenia chorych w zakrystii. Na wieczornej mszy małżeńskie jubileusze, zachęcamy małżonków z maja do zapisywania swych jubileuszy.
 • Spotkanie przedpielgrzymkowe dla pieszej i rowerowej pielgrzymki w niedzielę 6 maja po mszy wieczornej w salce Domu Parafialnego. Będzie miało miejsce również szkolenie w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach a także pierwszej pomocy medycznej.
 • Pragniemy poinformować parafian, że za 2 tygodnie w niedzielę 13 maja nasz ks. wikary Piotr na Mszy św. o godz. 11.00 będzie dziękował Bogu za swoje 25 lat kapłaństwa.
 • Informujemy również, że w tym roku Boże Ciało przypada 31 maja. Procesja Bożego Ciała po Mszy Św. o godz. 8.00 przejdzie następującymi ulicami naszej parafii: ul. . Raciborska – I ołtarz u P. MASNY, ul. Szczerbicka – II ołtarz u P. REZNER, ul. Niewiadomska – III ołtarz u P. OPYD, IV ołtarz u P. OCHAŁEK a następnie ulicą Raciborską do kościoła, gdzie nastąpi zakończenie procesji.
 • Przypominamy też o wycieczce do Szwajcarii. Wycieczka rozpocznie się 18 lipca w środę i potrwa do niedzieli 22 lipca. Cena 1200 zł. Szczegółowy pan w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii u ks. proboszcza. Zapraszamy.
 • W najnowszym 'Gościu' m. in.: o błogosławionej pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej, media społecznościowe- druga twarz Facebooka, o teologii ciała oraz dodatek IPN-u Wolne Związki Zawodowe. Zapraszamy do lektury.
 • W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Małgorzatę Niksza. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII