Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 11.11-18.11.2018 r.

niedziela 11.11

-Dziś Święto Niepodległości. W tym roku przypada wyjątkowa 100 rocznica odzyskania niepodległości.

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii a za tydzień kolejna kolekta specjalna na dalsze prace związane z budową organów.

- Dziś też przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za każdą modlitwę i dar materialny na ten cel składamy- serdeczne „Bóg zapłać”!

poniedziałek 12.11

-Z powodu dnia wolnego w poniedziałek kancelaria parafialna nieczynna.

-W poniedziałek po Mszy św. wieczornej na probostwie spotkanie Lektorów i Kantorów.  

piątek 16.11

-W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, zapraszamy na koronkę przy naszej kapliczce Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

- Grupa Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.00 zaprasza na kolejne spotkanie ze świadectwami i modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

sobota 17.11

-W środę 21 listopada ministranci czczą swego patrona, św. Tarsycjusza, męczennika. Z tej okazji zapraszamy ich wraz z rodzinami do naszego kościoła na mszę św. w sobotę 16 listopada na godz. 10.00 a później na okolicznościową agapę do domu parafialnego.
- Również w  sobotę o 17.00 w kościele nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

niedziela 18.11

- W przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji będziemy też przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Muzyka liturgiczna jest konstytutywnym elementem liturgii. Pamiętajmy w modlitwie o naszych organistach a także tych, którzy wykonują muzykę i śpiew- kantorach,  scholce Dzieci Maryi i zespole 'Vespere Cultus'.

Inne:

-Strażacy z OSP Radoszowy informują, że 12 listopada będą rozprowadzać po domach naszej parafii kalendarze strażackie na rok 2019, natomiast za tydzień w niedzielę 18 listopada będzie je można nabyć po każdej Mszy św. przed kościołem. Dochód przeznaczony będzie na sprzęt strażacki.

-W najnowszym 'Gościu' m. in.: niepodległość- wykorzystana szansa, jaki będzie Kościół po synodzie, czy USA wkrótce zniosą wizy dla Polaków, o filmowaniu Marszałka.

Zachęcamy do lektury.

-Serdeczne Bóg zapłać naszemu parafianinowi Panu Wojciechowi Krawcowi za wykonane prace budowlano-instalacyjne na probostwie.

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Eugeniusza Folwarczny. Wieczny odpoczynek...

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 04.11-11.11.2018 r.

 niedziela 04.11

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona na renowację katowickiej katedry.

-Dziś też gościmy w naszej parafii ojca Roberta Grabka ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów z Katowic. Bóg zapłać za wygłoszone homilie misyjne. Przed kościołem będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na nowy rok. Ofiara ze sprzedaży kalendarzy przeznaczona będzie na działalność misyjną tego zgromadzenia.

poniedziałek 05.11

-W poniedziałek po Mszy św. wieczornej na probostwie spotkanie Parafialnego Zespołu 'Caritas'. Zapraszamy nowe osoby.

czwartek 08.11

- W czwartek po wieczornej mszy św. ok. 18.30 w kościele kolejne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

piątek 09.11

-W  przededniu Święta Niepodległości w nocy z 9 na 10 listopada zapraszamy parafian na kolejną Adorację Najświętszego Sakramentu od 19.00 w piątek do 7.00 w sobotę. Zapraszamy do osobistego zapisywania się w zakrystii lub na stronie internetowej naszej parafii. Chcemy aby przez całą noc, non stop, o każdej godzinie były w kościele osoby, które adorowałyby Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Powoli klaruje się grupa osób, które złożyły deklarację, że chcą regularnie adorować Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy. Wystarczy „zaoferować” Panu Jezusowi jedną, stałą godzinę adoracji, cyklicznie co miesiąc. Konkretne informacje na ten temat w zakrystii.

niedziela 11.11

-W przyszłą niedzielę Święto Niepodległości. W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości. O godz. 9.00 w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy na tę mszę parafian a szczególnie stowarzyszenia, grupy parafialne ze swymi sztandarami.

-W tym dniu również przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za każdą modlitwę i dar materialny na ten cel składamy- serdeczne „Bóg zapłać”!

Inne:

-Jeszcze do czwartku będziemy czytali zalecki za zmarłych i w ich intencji odmawiali różaniec o godz. 17.15. Dziś różaniec o 15.15.

-Bardzo prosimy parafian o segregowanie śmieci na cmentarzu. Części plastikowe do plastiku, szklane do szkła, jest jeszcze przegroda na papier, prosimy tym razem wrzucać tam też szklane znicze. Pozostałe odpady do ogólnego kontenera.

-W najnowszym 'Gościu' m. in.: jakie będą owoce synodu o młodzieży, dlaczego nie należy bać się śmierci, o polskich karmelitankach na Islandii, lenistwo 'wynalazek' człowieka. Jest jeszcze nowy numer naszej gazetki 'Spektrum' a w nim pierwsza część kolędy. Zachęcamy do lektury.

-W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Józefę Krótki a w sobotę Irenę Knesz. Wieczny odpoczynek...

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 28.10-04.11.2018 r.

Już po raz dziesiąty obchodzimy dziś „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”, pod hasłem „Pakistan – przerwać milczenie”. Zbiórka na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w święto niepodległości 11 listopada.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje a za tydzień kolekta na renowację katowickiej katedry.

Tydzień temu podczas kolekty specjalnej na nowe organy zostało zebrane prawie 8700 zł. Wielkie Bóg zapłać za ofiary.

Za tydzień będziemy też gościć w naszej parafii ojca ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów z Katowic. Wygłaszać będzie homilie misyjne oraz przed kościołem będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na nowy rok. Ofiara ze sprzedaży kalendarzy przeznaczona będzie na działalność misyjną tego zgromadzenia.

W tym tygodniu kończą się już październikowe nabożeństwa różańcowe w naszym kościele.

W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
– od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Trzy warunki: spowiedź, Komunia św. i modlitwy mogą być dopełnione w ciągu wielu dni przed lub po wypełnieniu danej czynności nagradzanej otrzymaniem odpustu, ale musi być między nimi łączność. Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać wiele odpustów zupełnych, a po jednej Komunii św. i jednej modlitwie można uzyskać tylko jeden odpust zupełny.

O godz. 14.00 nabożeństwo za zmarłych, po którym udamy się w procesji na cmentarz, by tam modlić się w różańcu za naszych bliskich. Młodzież zaprasza tradycyjnie na godz. 19.00 na modlitwę różańcową przy krzyżu na cmentarzu.

 Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” 1 XI już po raz dwudziesty trzeci organizuje zbiórkę charytatywną na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Zbiórkę przeprowadzi na cmentarzu upoważniona do tego młodzież. W imieniu chorych, leczonych w ośrodku - a jest ich około 700 osób z całego powiatu, również z naszej parafii -serdeczne Bóg zapłać.

W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, po której udamy się w procesji na cmentarz by pomodlić się za naszych zmarłych. W Dzień Zaduszny kancelaria nieczynna.

 Skorzystajmy z możliwości uzyskania odpustów za zmarłych. Spowiedź przed każdą Mszą Św.

Młodzież Oazowa  naszej   parafii   proponuje zakupienie zniczy na Uroczystość Wszystkich Świętych. Można je nabyć w nowej części domu parafialnego dziś w niedzielę po każdej mszy, a także w poniedziałek, wtorek i środę po Mszach św. W Uroczystość Wszystkich Świętych znicze będą sprzedawane przez cały dzień w kaplicy cmentarnej. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdów młodzieży na rekolekcje. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu młodzieży.

 Od dzisiejszej niedzieli młodzież będzie także przyjmować zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić przez cały tydzień przed mszami wieczornymi o godz. 17.15 (wyjątek w piątek o 17.30 i w niedzielę o 15.15) od Uroczystości Wszystkich Świętych do czwartku 8 listopada. Zalecki można też składać w zakrystii.

W tym tygodniu przypadają również  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do sakramentu pokuty i Komunii św.

 W I piątek spowiedź św. dla dzieci szkoły podstawowej od godz. 16.00. Msza szkolna o 17.00 i wyjątkowo ze względu na obecność dzieci o 17.30 różaniec za zmarłych. Prosimy dzieci przygotowujące się do I Komunii by napisały z pomocą rodziców zalecki za zmarłych ze swoich rodzin. Za tych m. in. zmarłych będziemy się z dziećmi modlić na różańcu o godz. 17.30. To kolejny etap naszego przygotowania do I Komunii.

Również w piątek najpierw spowiedź dla młodzieży (szczególnie klasy siódme, ósme i III gimnazjum) od godz. 18.00, a o godz. 19.00 Msza św. Obecność przygotowujących się do bierzmowania obowiązkowa.

Objazd chorych w sobotę 3 listopada od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 Zapraszamy na Radoszowski Wieczór Uwielbienia z błogosławieństwem lourdzkim, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere Cultus' w I sobotę 3 listopada po Mszy wieczornej ok. 19.00. Informujemy, że teraz te adoracje będą się odbywały w pierwsze soboty a nie jak było dotychczas w pierwsze czwartki.

Tydzień temu było liczenie wiernych. Z obliczeń wynika, że we mszach świętych w naszym kościele w niedzielnej Eucharystii uczestniczyło 866 kobiet (w tamtym roku 1014) i 642 mężczyzn (w tamtym roku 786) tj. razem 1508 osób (w tamtym roku 1800). W stosunku do poprzedniego roku sporo ubyło bo prawie 300 osób. Jest nas parafian 5 tysięcy. Daje to 30 procent praktykujących w naszej parafii. W stosunku do poprzedniego roku frekwencja spadła więc o 6 %. Tak źle jeszcze nie było.

W związku ze zgłoszeniem na mapie zagrożeń, policja zwraca uwagę na prawidłowe i rozsądne parkowanie samochodów w rejonie naszego kościoła i informuje, że w najbliższym czasie ta prawidłowość parkowania pojazdów będzie poddana kontroli przez patrol policyjny.

W zakrystii jest jeszcze czasopismo 'Miłujcie się'. Zapraszamy szczególnie tych, którzy zapisali się na prenumeratę.

W najnowszym 'Gościu' m. in.: jak pomóc człowiekowi pogrążonemu w żałobie, dlaczego obraz Kościoła budowany przez lewicę nie jest prawdziwy, jak uzyskać odpust zupełny za zmarłych i dodatek-karteczka z warunkami odpustu. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Feliksa Tytko. Wieczny odpoczynek...

 


Ogłoszenia duszpasterskie 21.10-28.10.2018 r.

  niedziela 21.10

-Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na dalszą budowę naszych organów. Bóg zapłać parafianom za wielką ofiarność na ten cel. 

-Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, czas szczególnej modlitwy i wrażliwości na sprawy misyjne Kościoła. W naszych modlitwach pamiętamy szczególnie o misjonarzach a w sposób szczególny o naszym parafianinie- misjonarzu w Kazachstanie ks. Dawidzie Sładku. Kolekta na misje zebrana zostanie na zakończenie tygodnia misyjnego w przyszłą niedzielę 28 października.

-Dzisiaj też liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii i przyjmujących Komunię świętą.

poniedziałek 22.10

-W poniedziałek, tym razem po mszy wieczornej, ze względu na różaniec- nabożeństwo do Św. Rity.

środa 24.10

-Spotkanie zespołu redakcyjnego „Spektrum” w środę po mszy wieczornej na probostwie.

sobota 27.10

-W sobotę zapraszamy parafian na mszę św. dziękczynną z okazji 20 rocznicy powstania Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego 'Radoszowik'. Po mszy spotkanie w Domu Parafialnym członków i zaproszonych gości.

Inne:

-Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Niech pięknie uporządkowane, wyczyszczone i przyozdobione groby świadczą o żywej pamięci o tych co odeszli.

-Skorzystajmy z możliwości uzyskania odpustów za zmarłych. Zachęcamy do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych przed każdą Mszą Św. a w najbliższą sobotę od godziny 17.00.

-Jak   co   roku   młodzież   naszej   parafii   proponuje zakupienie zniczy na Uroczystość Wszystkich Świętych. Od dzisiejszej niedzieli w nowodobudowanej części domu parafialnego będzie można nabyć znicze po każdej mszy świętej a w tygodniu po mszach wieczornychn natomiast 1listopada przez cały dzień w kaplicy cmentarnej. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie dwutygodniowych letnich rekolekcji. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu młodzieży.

-Od przyszłej niedzieli młodzież będzie także przyjmować zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić w modlitwie różańcowej przez cały tydzień od Uroczystości Wszystkich Świętych.

-Jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych na nowy rok. Można zamawiać msze za żywych i zmarłych teraz już w normalnych godzinach kancelaryjnych. Bóg zapłać za zamówione dotychczas intencje.

-Przypominamy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania aby regularnie przychodzić na wszystkie spotkania. Obecności będą warunkiem dopuszczenia do sakramentu bierzmowania.

-Na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli stypendia dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin zostało zebrane 2 tys. zł. Bóg zapłać w imieniu stypendystów.

-W zakrystii można nabyć nowy numer czasopisma 'Miłujcie się'. Zapraszamy szczególnie tych, którzy zapisali się na prenumeratę.

- W najnowszym 'Gościu' m. in.: o godnym przyjmowaniu Komunii św., dlaczego katolicy powinni mieszać się do polityki, Abp Romero- za co został świętym. Zapraszamy do lektury.

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 14.10-21.10.2018 r.

  niedziela 14.10

-Dziś Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka na fundusz 'Dzieło Nowego Tysiąclecia'. To żywy pomnik Jana Pawła II. Fundusz ten wspomaga w edukacji zdolną ale niezamożną młodzież.  

-Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień kolejna kolekta specjalna na dalszą budowę naszych organów.  

-Tydzień temu rozpoczęliśmy Kurs Alfa dla młodzieży klas ósmych. To 10 spotkań co niedzielę, które są zarazem przygotowaniem kandydatów do bierzmowania. Przypominamy młodzieży by przyjść najpierw na Mszę św. o godz. 9.00 a potem spotkanie w Domu Parafialnym. Ważne jest każde spotkanie dlatego prosimy by mocno zmobilizować się i regularnie przychodzić na wszystkie spotkania.

-Dziś też po Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza z 10 katechez formacyjnych o bierzmowaniu dla klas III gimnazjum, przygotowujących się do tego sakramentu. Prosimy również o regularne przychodzenie na katechezy.

poniedziałek 15.10

-Od poniedziałku będzie można zamawiać msze św. na rok 2019 za naszych zmarłych. Kancelaria wyjątkowo będzie czynna w tych dniach od poniedziałku do piątku od 7.30-10.00 i od 16.00-17.30.

-W poniedziałek po wieczornej Mszy św. na probostwo zapraszamy- z okazji ich święta-nauczycieli z naszej parafii i tych aktywnych zawodowo i tych emerytowanych na spotkanie przy kawie i ciastku.

piątek 19.10

-W trzeci piątek, który przypada w tym tygodniu, zapraszamy tradycyjnie już na krótkie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 15.00 przy naszej kapliczce.

-Również w piątek o 19.00 w naszym kościele spotkanie modlitewne organizowane przez Grupę Nowej Ewangelizacji. Zapraszamy wszystkich parafian.

-W piątki października nie ma kazania na mszy szkolnej ale w zamian zapraszamy dzieci na różaniec o 17.30.

sobota 20.10

-W sobotę o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

niedziela 21.10

-W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, czas szczególnej modlitwy i wrażliwości na sprawy misyjne Kościoła. Kolekta na misje zebrana zostanie jednak na zakończenie tygodnia misyjnego w niedzielę 28 października.

-Za tydzień też zostanie przeprowadzone jesienne liczenie wiernych na mszach.

Inne:

- Już dziś informujemy, że nasz parafianin, franciszkanin, diakon Ulryk przyjmie święcenia kapłańskie 8 czerwca 2019 roku, a dzień później będzie sprawował w naszym kościele mszę prymicyjną. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

-Bardzo prosimy parafian aby nie wjeżdżać samochodami na teren cmentarza. Prosimy też aby do naszych kontenerów nie wrzucać innych śmieci niż te z cmentarza.

-W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarze od Cystersów z Wąchocka

- W najnowszym 'Gościu' m. in.: o papieżu, który nas zmienił, o laureatach nagrody Nobla 2018, poradnik wyborczy, ranking najlepszych filmów religijnych oraz bezpłatny dodatek IPN-u poświecony św. Janowi Pawłowi II.

- W tym tygodniu pożegnaliśmy w czwartek Jana Fortunę. Wieczny odpoczynek...

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE,

JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 07.10-14.10.2018 r.

niedziela 07.10

-Dziś kolekta na parafię. Bóg zapłać za ofiary.

-Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 15.30. W kaplicy św. Floriana odmawiamy różaniec w tygodniu o 17.00 a w niedziele o 9.30. Do licznego udziału zapraszamy wszystkie dzieci. Do udziału zobowiązane są dzieci przygotowujące się do I Komunii a także młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Powinni być obecni przynajmniej na połowie nabożeństw październikowych.

- Dziś zaczynamy Kurs Alfa dla młodzieży klas ósmych. To 10 spotkań co niedzielę, które są przygotowaniem kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy najpierw na Mszę św. o godz. 9.00 a potem do Domu Parafialnego na pierwsze spotkanie. 

poniedziałek 08.10

Od poniedziałku będzie można zamawiać-w godzinach urzędowania kancelarii- msze św. na następny rok. W tym tygodniu za żyjących-urodziny, jubileusze małżeńskie itd.. Za tydzień czyli w następnym tygodniu za zmarłych.

Wtorek 09.10

-We wtorek o godz. 8.00 sprzed kościoła wyjazd na autokarową pielgrzymkę szlakiem sanktuariów związanych z Męką Pańką (Alwernia, Czerna, Ibramowice i Miechów). Są jeszcze 2 wolne miejsca. W zakrystii można dokonać zapłaty za przejazd w cenie 40 zł.

-Katechezę dorosłych poprowadzi w tym roku ks. wikariusz Piotr Kamiński. Zapraszamy wszystkich parafian w najbliższy wtorek po Mszy wieczornej do salki Domu Parafialnego.

środa 10.10

W kancelarii parafialnej dyżur doradcy życia rodzinnego w godzinach 19.00-20.00.

czwartek 11.10

- spotkanie przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam w czwartek o godz. 16.30 w salce Domu Parafialnego. Zapraszamy wszystkich słuchaczy.

piątek 12.10

-W piątki października nie ma kazania na mszy szkolnej ale w zamian zapraszamy dzieci na różaniec o 17.30.

- zapraszamy parafian na kolejną Nocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie w piątek o godzinie 19.00 a zakończenie o 7.00 w sobotę 13 października. Cieszymy się, że na adorację przychodzą osoby, które nie zapisały się wcześniej na nią. Jednak mimo wszystko ze względów organizacyjnych zachęcamy do osobistego zapisywania się w zakrystii lub na stronie internetowej naszej parafii na konkretną godzinę. Jest to bardzo ważne, gdyż chcemy aby przez całą noc, non-stop były w kościele osoby, które adorowałyby Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. 

sobota 13.10

-W sobotę o 19.30 zapraszamy na ostatni w tym roku 'Wieczór Fatimski'. W programie Msza św. różaniec, procesja z figurką i Apel Jasnogórski.

niedziela 14.10

-Za tydzień XVII Dzień Papieski, dlatego jak co roku w tym dniu przed kościołem zbiórka do specjalnych puszek na fundusz stypendialny Fundacji 'Dzieło Nowego Tysiąclecia'- żywy pomnik Jana Pawła II. Fundusz ten wspomaga w edukacji zdolną ale niezamożną młodzież.  

Inne:

- Dziś zapowiadana już informacja dla młodzieży z III klasy gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania. Wasz Kurs Alfa rozpocznie się po nowym roku. Natomiast za tydzień w niedzielę rozpoczniecie formację katechetyczną przygotowującą do bierzmowania z animatorami. Prosimy przyjść na Mszę św. o godz. 11.00, po której zapraszamy do Domu Parafialnego na pierwszą katechezę.

-Informujemy parafian, że członkowie Rady Parafialnej i Ekonomicznej wysunęli na ostatnim spotkaniu postulat poparty argumentami i konsultacjami aby msze św. ranne przesunąć z godz. 7.00 na 8.00. Większość członków opowiedziała się za zmianą, więc od nowego roku Msze św. rano w tygodniu będą o godz. 8.00 za wyjątkiem porannych rorat. Pogrzeby pozostają o godz. 9.00.

-Co prawda jest jeszcze trochę czasu ale już dziś zwracamy się z prośbą do parafian planujących wycinkę jodły lub świerków ze swego ogródka (na to potrzeba wcześniej załatwić zezwolenie z miasta) czy nie zechcieliby podarować je parafii i wyciąć w tym czasie gdy będziemy robić wystrój Bożonarodzeniowy w naszym kościele. Prosimy o zapisywanie się tych osób w zakrystii byśmy wiedzieli ile tych drzewek będzie i kontakt  z kościelnym lub proboszczem.

- W najnowszym 'Gościu' m. in.: Różaniec to modlitwa także dla mężczyzn, wywiad z prymasem Polski, o naczelniku Józefie Piłsudzkim, poradnik wyborczy-poznaj przyszłego prezydenta oraz dodatek film fabularny na DVD 'Sprawa Chrystusa'.

- W tym tygodniu pożegnaliśmy we wtorek Franciszka Skupień i w środę Bolesława Góreckiego.

Wieczny odpoczynek...

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 30.09-07.10.2018 r.

 

Niedziela 30.09

Dziś kolekta na WŚSD w Katowicach.

Poniedziałek 01.10

- Jutro rozpoczynamy miesiąc różańcowy-październik. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 15.30. Liczymy na udział szczególnie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.  Nabożeństwo różańcowe również w kaplicy św. Floriana w tygodniu o 17.00 a w niedziele o 9.30.

-Tak jak to było w poprzednich latach w zakrystii jest grafik, do którego mogą wpisywać się grupy parafialne, dzieci, młodzież, które chcą prowadzić różaniec w czasie październikowych nabożeństw. Zapraszamy do udziału.

-Jutro też po Mszy św. wieczornej w salce Domu Parafialnego spotkanie członków Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 czwartek 04.10

- W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty, udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii św.

-W I czwartek po Mszy wieczornej adoracja uwielbienia z błogosławieństwem lourdzkim, które poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere cultus'.

piątek 05.10

-Spowiedź św. pierwszopiątkowa dla dzieci szkoły podstawowej od godz. 16.00.

- o godz. 17.00 podczas mszy nastąpi poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. To I etap przygotowania do I Komunii św. Nie będzie kazania ale w zamian Różaniec o 17.30. Zgodnie z zapowiedzią różance dla dzieci zostaną zakupione w hurtowni. Prosimy rodziców o odebranie ich dla swojego dziecka przed Mszą św. w zakrystii. Cena jeszcze nie jest znana.

-Kolekta w I piątek na cele charytatywne naszej parafii.

- Młodzież -szczególnie przygotowującą się do bierzmowania (klasy ósme i III gimnazjum) zapraszamy w piątek na spowiedź już wcześniej bo od 18.00, a potem msza o godz. 19.00. Zapraszamy też klasy siódme, które rozpoczynają pierwszy rok przygotowania do tego sakramentu. Na razie będzie to udział we Mszach św. niedzielnych i nabożeństwach. Obecność odnotowują w zakrystii w swych indeksach.

sobota 06.10

- Objazd chorych w sobotę od 8.30. Zapisy w zakrystii.

-VII Archidiecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca” i wspólnot maryjnych (Rodziny Szkaplerznej, Legionu Maryi) do katowickiej katedry odbędzie się w najbliższą sobotę. Zachęcamy te grupy do wyjazdu do katedry. Szczegóły w gablotce.

Wtorek 09.10

-Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje dla wszystkich autokarową pielgrzymkę szlakiem sanktuariów związanych z Męką Pańką. Odwiedzimy Alwernię, Czerną, Ibramowice i Miechów. Zapisy w zakrystii. Prosimy podać pesel i adres zamieszkania. Cena zależna od ilości zgłoszeń, jednak nie większa niż 40 zł.

Inne:

- Dziś mija ostateczny termin zgłaszania się młodzieży do bierzmowania. Tak jak w tamtym roku odbędzie się Kurs Alfa dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Ponieważ w tym roku jest dużo kandydatów, dlatego młodzież została podzielona. Za tydzień w niedzielę 7 października po Mszy o godz. 9.00 do salki Domu Parafialnego zapraszamy wyłącznie młodzież klas ósmych. Będzie to pierwsze z dziesięciu spotkań. Ogłoszenie odnośnie spotkań młodzieży z klas III gimnazjum za tydzień.

 Od przyszłego poniedziałku będzie można zamawiać-w godzinach urzędowania kancelarii- msze św. na następny rok, najpierw jednak za żyjących-urodziny, jubileusze małżeńskie itd. a jeszcze w następnym tygodniu za zmarłych.

- W najnowszym 'Gościu' m. in.: nie będzie podwyżek cen prądu, księża o grzechach kapłanów, mała wielka święta, 'bądźcie odważni'- zachęca Litwinów papież Franciszek. Jest też nowy numer gazetki 'Spektrum' w większości poświęcony zmarłej naszej katechetce Urszuli Wieczorek. Obecnie drukuje naszą gazetkę inna drukarnia. Z tego też powodu wzrosła cena druku, stąd musimy podnieść cenę za pojedynczy egzemplarz naszej gazetki do 2,5 zł. Dziękujemy za zrozumienie.

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 23.09-30.09.2018 r.

 Niedziela 23.09:

- dziś gościmy w naszej parafii o. Tymoteusza- przeora cystersów z Wąchocka. Wygłosi Słowo Boże i będzie sprzedawał kalendarze, za które to ofiara będzie przeznaczona na funkcjonowanie klasztoru. Wraz z Nim witamy naszego parafianina, który jest w tym klasztorze- brata Antoniego.

- dziś też o godz. 15.00 zapraszamy parafian na nabożeństwo ku czci św. O. Pio z okazji przypadającej w właśnie 23 września 50 rocznicy Jego narodzin dla nieba. Wystawione relikwie będzie można ucałować.

-Bóg zapłać za prawie 8600 zł złożonych przez parafian w kolekcie specjalnej na budowę naszych nowych organów sprzed tygodnia. W przyszłą niedzielę kolekta na WŚSD w Katowicach.

Piątek 28.09

-w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki na ulicach miast świata będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Również w naszej parafii dołączamy się do tej akcji i o godz. 15.00 zapraszamy parafian na tę modlitwę na skrzyżowanie Raciborskiej i Tuwima przy krzyżu, obok stacji gazowej i na skrzyżowanie Pietrzkowickiej i Niwki.

Sobota 29.09:

-organizujemy wyjazd na Noc Pokuty do Turzy Śląskiej. Wyjazd o godz. 18.45 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.

Poniedziałek 01.10

-Już dziś zapraszamy wszystkich członków na spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej, które odbędzie się po mszy wieczornej w domu parafialnym.

Wtorek 09.10

-Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje dla wszystkich autokarową pielgrzymkę szlakiem sanktuariów związanych z Męką Pańką. Odwiedzimy Alwernię, Czerną, Ibramowice i Miechów. Zapisy w zakrystii. Prosimy podać pesel i adres zamieszkania.

Inne:

-To już ostatni tydzień zapisywania się w zakrystii osób z klas ósmych i trzecich gimnazjum, którzy jeszcze tego nie zrobili a chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że zapisani na listę zostaną włączeni do grona kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

-Zapraszamy wiernych, szczególnie małżonków, do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Brennej, w Panewnikach lub Kokoszycach.

-W środę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup - Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu arcybiskupie.

- W najnowszym 'Gościu' m. in.: pomódl się za kapłanów, jak sprawdzić kto się nadaje do kapłaństwa, nieprawdziwa historia Kościoła w serialach oraz dodatek- obrazek z modlitwą za kapłanów. Jest też 'Mały Gość' dla dzieci a w nim dodatek- silikonowy różaniec na rękę. Zapraszamy do lektury.

- W tym tygodniu pożegnaliśmy w sobotę Zygfryda Pypeć. Wieczny odpoczynek...

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 16.09-23.09.2018 r.

  Niedziela 16.09:

-kolekta specjalna jest przeznaczona na budowę naszych nowych organów. Wielkie Bóg zapłać za ofiarność na ten cel. Z ostatnich inwestycji, które już się prawie zakończyły, należy wymienić remont mieszkania ks. wikarego z wymianą podłogi, tapetowaniem i nową łazienką z WC.

-Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

Poniedziałek 17.09

-Spotkanie lektorów i kantorów po Mszy wieczornej na probostwie.

Wtorek 18.09

-spotkanie redakcyjne naszej gazetki Spektrum po Mszy wieczornej na probostwie.

Środa 19.09

-po nabożeństwie do M.B. Nieustającej Pomocy, w kościele, pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci klasy III, które mają przystąpić do I Komunii św. Zapraszamy również rodziców dzieci Wczesnej Komunii.

Piątek 21.09

-Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich parafian na godz. 19.00 do naszego kościoła na kolejne spotkanie z świadectwami oraz modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

-o godz. 15.00 zapraszamy przed naszą kapliczkę miłosierdzia na koronkę i krótkie nabożeństwo

Sobota 22.09:

-o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej ołtarzyku z tyłu kościoła.

-Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych w katedrze. Zapraszamy do indywidualnego wyjazdu na to wydarzenie naszą młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Szczegółowy plan spotkania jest wywieszony w gablotce.

Niedziela 23.09:

- będziemy gościli zakonnika cystersa o. Tymoteusza- przeora z Wąchocka. Wygłosi Słowo Boże i będzie sprzedawał kalendarze, za które to ofiara będzie przeznaczona na funkcjonowanie klasztoru, w którym jest nasz parafianin cysters- brat Antoni.

-o godz. 15.00 niecodzienne wydarzenie. Zapraszamy parafian na nabożeństwo ku czci św. O. Pio z okazji przypadającej w tym dniu 50 rocznicy Jego narodzin dla nieba. Wystawione relikwie będzie można ucałować.

Sobota 29.09:

-organizujemy wyjazd na Noc Pokuty do Turzy Śląskiej. Wyjazd o godz. 18.45 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.

Inne:

-Osoby z klas ósmych i trzecich gimnazjum, którzy nie byli na spotkaniu w I piątek a chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania, prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii, najpóźniej do końca września. Zapisani na listę zostaną włączeni do grona kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

-Z radością informujemy parafian, że Urszula Rydzińska, siostra naszego diakona franciszkanina Ulryka, rozpoczęła kandydaturę  w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Brusach na Pomorzu. Cieszymy się z nowego powołania i życzymy Urszuli błogosławieństwa Bożego i wytrwałości na wybranej przez siebie drodze.

-Przypominamy rodzicom, że sakramenty chrztu, bierzmowania, I Komunii powinno przyjmować się w swojej parafii. W innym przypadku potrzebne jest zezwolenie proboszcza.

-Bardzo prosimy w związku ze ślubami by nie rzucać przed kościołem ryżem ani płatkami papieru. Szczególnie płatki papieru wiatr często rozmiata i potem zaśmiecają teren wokół kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie.

-Animatorki Dzieci Maryi serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na spotkania Dzieci Maryi, które odbywają się w każdą sobotę w domu parafialnym o godz. 9.00. Czekamy też na kandydatów do Służby Ołtarza. Zbiórki w soboty również o 9.00.

-Grupa Nowej Ewangelizacji informuje, że czuwania nocne w kościele odbywać się będą zawsze w II piątek miesiąca a spotkania ze świadectwami i adoracją w trzecie piątki miesiąca.

- W najnowszym 'Gościu' m. in.: co się dzieje gdy wypowiadasz imię Boga, czy w Internecie można spotkać Boga, świadectwo uzdrowionego za pośrednictwem pastuszków z Fatimy. W zakrystii można jeszcze zakupić kalendarz z 'Gościa'. Zapraszamy do lektury.

- W tym tygodniu pożegnaliśmy w piątek Antoniego Śmieję Wieczny odpoczynek...

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 09.09-16.09.2018 r.

  Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.  Za tydzień kolekta specjalna.

 Dzisiaj doroczna pielgrzymka do Matki Boskiej w Pszowie. Łączymy się duchowo z naszymi pielgrzymami udającymi się do Matki Bożej Uśmiechniętej.

 Bóg zapłać Panu Joachimowi Mołdrzykowi, Pani Małgorzacie Kubica z pozostałymi paniami w pięknych strojach z Koła Gospodyń Wiejskich, za uświetnienie naszych parafialnych dożynek. Bóg zapłać za koronę dożynkową, wieniec, kołocz i pozostałe dary, które przyozdobiły nasz ołtarz. Panu Bobrzykowi za dożynkowy chleb.

 Rodziców pragnących posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii  Świętej prosimy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele jutro tj. w poniedziałek 10 września po Mszy św. wieczornej.

We wtorek o godz. 16.30 w salce domu parafialnego spotkanie Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy szczególnie wszystkich słuchających Radia Maryja i oglądających Telewizję Trwam.

 W środę obchodzimy– Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

 W środę też od 19.00-20.00 w kancelarii parafialnej- dyżur Poradni Życia Rodzinnego.

 W czwartek 13 września o godz. 19.30 przedostatni w tym roku 'Wieczór Fatimski'. Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej serdecznie zapraszamy. Nie ma mszy o 18.00.

W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy przynieść w tym dniu do kościoła krzyż, który wisi na ścianie w naszym mieszkaniu. Zostanie on jeszcze raz poświęcony. Będzie też to piękny wyraz naszej wiary w Jezusa Ukrzyżowanego dla naszego zbawienia.  Zachęcamy też do przyozdobienia krzyży przydrożnych.

Wszystkie nasze grupy parafialne zapraszamy w tym dniu na mszę szkolną o godzinie 18.00 na mszę rozesłania do pracy po wakacjach w nowym roku katechetycznym. Prosimy wyznaczyć przedstawicieli w grupach, którym przekażemy w czasie mszy symboliczną świecę.

Również 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy parafian na kolejną Nocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 a zakończenie o 7.00 w sobotę we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Zapraszamy do osobistego zapisywania się w zakrystii lub na stronie internetowej naszej parafii na konkretną godzinę gdyż chcemy aby przez całą noc, non-stop były w kościele osoby, które adorowałyby Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. 

Z okazji święta patronalnego Stowarzyszenia Dobrej Śmierci w następny dzień po święcie Podwyższenia Krzyża w sobotę zapraszamy najpierw o 6.30 na Różaniec do Siedmiu Boleści NMP, o 7.00 na mszę św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci a potem do salki Domu Parafialnego na pierwsze po wakacjach spotkanie. Zapraszamy nowe osoby.

 Również w sobotę  o godz. 17.00 w kościele katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę  w Katedrze katowickiej – spotykają się Dzieci Maryi.

 Za tydzień w sobotę- jeśli pogoda dopisze- zapraszamy wszystkich rowerzystów na wspólną przejażdżkę po okolicy. Zbiórka przed farskimi garażami o godz. 9.00.

 W tym roku szkolnym dzieci będą wklejały sobie do specjalnych książeczek obrazki, które otrzymają po każdej niedzielnej mszy. Są też dodatkowe obrazki z mszy św. i spowiedzi pierwszopiątkowej. Książeczki zostały rozdane w piątek na mszy szkolnej ale w zakrystii pozostało jeszcze kilka sztuk. Na koniec roku szkolnego będą dla tych dzieci nagrody.

 Redakcja 'Spektrum' prosi parafian o zdjęcia, wspomnienia o śp. Urszuli Wieczorek. Chcemy je w następnym numerze gazetki zamieścić. Prosimy o przysyłanie tych materiałów w formie elektronicznej na skrzynkę mailową gazetki 'Spektrum'.

 W najnowszym 'Gościu' m. in.:  o tym, że fałszerstw wyborczych nie będzie, sylwetki 7 redaktorów naczelnych z okazji 95 rocznicy 'Gościa' oraz nowy dział dla kobiet- cztery strony kobiety. W zakrystii można jeszcze zakupić kalendarz z aniołami na nowy rok firmowany przez 'Gościa'. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy we wtorek Agnieszkę Chojnacką, w czwartek Beatę Held i w sobotę Ireneusza Kępa. Wieczny odpoczynek...

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE

NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII