Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 16.09-23.09.2018 r.

  Niedziela 16.09:

-kolekta specjalna jest przeznaczona na budowę naszych nowych organów. Wielkie Bóg zapłać za ofiarność na ten cel. Z ostatnich inwestycji, które już się prawie zakończyły, należy wymienić remont mieszkania ks. wikarego z wymianą podłogi, tapetowaniem i nową łazienką z WC.

-Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

Poniedziałek 17.09

-Spotkanie lektorów i kantorów po Mszy wieczornej na probostwie.

Wtorek 18.09

-spotkanie redakcyjne naszej gazetki Spektrum po Mszy wieczornej na probostwie.

Środa 19.09

-po nabożeństwie do M.B. Nieustającej Pomocy, w kościele, pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci klasy III, które mają przystąpić do I Komunii św. Zapraszamy również rodziców dzieci Wczesnej Komunii.

Piątek 21.09

-Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich parafian na godz. 19.00 do naszego kościoła na kolejne spotkanie z świadectwami oraz modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

-o godz. 15.00 zapraszamy przed naszą kapliczkę miłosierdzia na koronkę i krótkie nabożeństwo

Sobota 22.09:

-o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej ołtarzyku z tyłu kościoła.

-Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych w katedrze. Zapraszamy do indywidualnego wyjazdu na to wydarzenie naszą młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Szczegółowy plan spotkania jest wywieszony w gablotce.

Niedziela 23.09:

- będziemy gościli zakonnika cystersa o. Tymoteusza- przeora z Wąchocka. Wygłosi Słowo Boże i będzie sprzedawał kalendarze, za które to ofiara będzie przeznaczona na funkcjonowanie klasztoru, w którym jest nasz parafianin cysters- brat Antoni.

-o godz. 15.00 niecodzienne wydarzenie. Zapraszamy parafian na nabożeństwo ku czci św. O. Pio z okazji przypadającej w tym dniu 50 rocznicy Jego narodzin dla nieba. Wystawione relikwie będzie można ucałować.

Sobota 29.09:

-organizujemy wyjazd na Noc Pokuty do Turzy Śląskiej. Wyjazd o godz. 18.45 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.

Inne:

-Osoby z klas ósmych i trzecich gimnazjum, którzy nie byli na spotkaniu w I piątek a chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania, prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii, najpóźniej do końca września. Zapisani na listę zostaną włączeni do grona kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

-Z radością informujemy parafian, że Urszula Rydzińska, siostra naszego diakona franciszkanina Ulryka, rozpoczęła kandydaturę  w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Brusach na Pomorzu. Cieszymy się z nowego powołania i życzymy Urszuli błogosławieństwa Bożego i wytrwałości na wybranej przez siebie drodze.

-Przypominamy rodzicom, że sakramenty chrztu, bierzmowania, I Komunii powinno przyjmować się w swojej parafii. W innym przypadku potrzebne jest zezwolenie proboszcza.

-Bardzo prosimy w związku ze ślubami by nie rzucać przed kościołem ryżem ani płatkami papieru. Szczególnie płatki papieru wiatr często rozmiata i potem zaśmiecają teren wokół kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie.

-Animatorki Dzieci Maryi serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na spotkania Dzieci Maryi, które odbywają się w każdą sobotę w domu parafialnym o godz. 9.00. Czekamy też na kandydatów do Służby Ołtarza. Zbiórki w soboty również o 9.00.

-Grupa Nowej Ewangelizacji informuje, że czuwania nocne w kościele odbywać się będą zawsze w II piątek miesiąca a spotkania ze świadectwami i adoracją w trzecie piątki miesiąca.

- W najnowszym 'Gościu' m. in.: co się dzieje gdy wypowiadasz imię Boga, czy w Internecie można spotkać Boga, świadectwo uzdrowionego za pośrednictwem pastuszków z Fatimy. W zakrystii można jeszcze zakupić kalendarz z 'Gościa'. Zapraszamy do lektury.

- W tym tygodniu pożegnaliśmy w piątek Antoniego Śmieję Wieczny odpoczynek...

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 09.09-16.09.2018 r.

  Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.  Za tydzień kolekta specjalna.

 Dzisiaj doroczna pielgrzymka do Matki Boskiej w Pszowie. Łączymy się duchowo z naszymi pielgrzymami udającymi się do Matki Bożej Uśmiechniętej.

 Bóg zapłać Panu Joachimowi Mołdrzykowi, Pani Małgorzacie Kubica z pozostałymi paniami w pięknych strojach z Koła Gospodyń Wiejskich, za uświetnienie naszych parafialnych dożynek. Bóg zapłać za koronę dożynkową, wieniec, kołocz i pozostałe dary, które przyozdobiły nasz ołtarz. Panu Bobrzykowi za dożynkowy chleb.

 Rodziców pragnących posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii  Świętej prosimy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele jutro tj. w poniedziałek 10 września po Mszy św. wieczornej.

We wtorek o godz. 16.30 w salce domu parafialnego spotkanie Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy szczególnie wszystkich słuchających Radia Maryja i oglądających Telewizję Trwam.

 W środę obchodzimy– Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

 W środę też od 19.00-20.00 w kancelarii parafialnej- dyżur Poradni Życia Rodzinnego.

 W czwartek 13 września o godz. 19.30 przedostatni w tym roku 'Wieczór Fatimski'. Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej serdecznie zapraszamy. Nie ma mszy o 18.00.

W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy przynieść w tym dniu do kościoła krzyż, który wisi na ścianie w naszym mieszkaniu. Zostanie on jeszcze raz poświęcony. Będzie też to piękny wyraz naszej wiary w Jezusa Ukrzyżowanego dla naszego zbawienia.  Zachęcamy też do przyozdobienia krzyży przydrożnych.

Wszystkie nasze grupy parafialne zapraszamy w tym dniu na mszę szkolną o godzinie 18.00 na mszę rozesłania do pracy po wakacjach w nowym roku katechetycznym. Prosimy wyznaczyć przedstawicieli w grupach, którym przekażemy w czasie mszy symboliczną świecę.

Również 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy parafian na kolejną Nocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 a zakończenie o 7.00 w sobotę we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Zapraszamy do osobistego zapisywania się w zakrystii lub na stronie internetowej naszej parafii na konkretną godzinę gdyż chcemy aby przez całą noc, non-stop były w kościele osoby, które adorowałyby Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. 

Z okazji święta patronalnego Stowarzyszenia Dobrej Śmierci w następny dzień po święcie Podwyższenia Krzyża w sobotę zapraszamy najpierw o 6.30 na Różaniec do Siedmiu Boleści NMP, o 7.00 na mszę św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci a potem do salki Domu Parafialnego na pierwsze po wakacjach spotkanie. Zapraszamy nowe osoby.

 Również w sobotę  o godz. 17.00 w kościele katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę  w Katedrze katowickiej – spotykają się Dzieci Maryi.

 Za tydzień w sobotę- jeśli pogoda dopisze- zapraszamy wszystkich rowerzystów na wspólną przejażdżkę po okolicy. Zbiórka przed farskimi garażami o godz. 9.00.

 W tym roku szkolnym dzieci będą wklejały sobie do specjalnych książeczek obrazki, które otrzymają po każdej niedzielnej mszy. Są też dodatkowe obrazki z mszy św. i spowiedzi pierwszopiątkowej. Książeczki zostały rozdane w piątek na mszy szkolnej ale w zakrystii pozostało jeszcze kilka sztuk. Na koniec roku szkolnego będą dla tych dzieci nagrody.

 Redakcja 'Spektrum' prosi parafian o zdjęcia, wspomnienia o śp. Urszuli Wieczorek. Chcemy je w następnym numerze gazetki zamieścić. Prosimy o przysyłanie tych materiałów w formie elektronicznej na skrzynkę mailową gazetki 'Spektrum'.

 W najnowszym 'Gościu' m. in.:  o tym, że fałszerstw wyborczych nie będzie, sylwetki 7 redaktorów naczelnych z okazji 95 rocznicy 'Gościa' oraz nowy dział dla kobiet- cztery strony kobiety. W zakrystii można jeszcze zakupić kalendarz z aniołami na nowy rok firmowany przez 'Gościa'. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy we wtorek Agnieszkę Chojnacką, w czwartek Beatę Held i w sobotę Ireneusza Kępa. Wieczny odpoczynek...

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE

NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 02.09-09.09.2018 r.

 

 Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji, za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ.  

 Dziś nasze parafialne dożynki. Chcemy na Mszach św. podziękować Bogu za Jego dary i te na naszych polach jak i te w naszych ogrodach, sadach.

 W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy na mszę świętą o godz. 8.00- dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli z naszych szkół podstawowych nr 3 i 23

 Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Radoszowach informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego dla klas II-VIII nastąpi o godz. 9.00 a klas pierwszych o godz. 10.30.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i na Eucharystię.

W I czwartek tradycyjnie po Mszy wieczornej adoracja uwielbienia Najświętszego Sakramentu ze śpiewem, rozważaniami, które poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym z zespołem 'Vespere Cultus'. Adoracja zakończy się indywidualnym błogosławieństwem lourdzkim.

 Również w czwartek o godzinie 16.30 spotkanie na probostwie katechetów uczących religii w szkołach na terenie naszej parafii.

Okazja do spowiedzi dla dzieci w I piątek od godz. 16.00. Msza szkolna o godz. 17.00 w czasie, której poświęcimy pierwszoklasistom tornistry z przyborami szkolnymi. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii.

Msza św. dla młodzieży z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież klas ósmych i trzecich gimnazjum, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym nowym roku katechetycznym.  Przed mszą okazja do spowiedzi od godz. 18.30.

Objazd chorych w sobotę od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

 W sobotę również o godz. 7.00 Msza św. w intencji czcicieli Różańca po której zapraszamy do salki na kwartalne spotkanie członków Żywego Różańca przy kawie i ciastku.

Za tydzień w niedzielę 9 września tradycyjna parafialna piesza pielgrzymka do Pszowa. Wymarsz sprzed kościoła o godz. 8.00.  Z powodu pielgrzymki Mszy św. w kaplicy o godz. 10.00 nie będzie.

Od poniedziałku powracamy do starego porządku nabożeństw. Msze św. w tygodniu o 7.00 i 18.00 a w niedzielę o 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i w kaplicy o godz. 10.00. Nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

Kancelaria czynna już normalnie tzn. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-9.00, natomiast po południu w poniedziałek i piątek w godzinach od 16.30-17.30. Zgłaszanie pogrzebów niezależnie od godzin urzędowania. Protokoły przedślubne spisywane będą po uprzednim uzgodnieniu z księdzem.

Jeśli chcemy się spotkać bezpośrednio z kapłanami to w poniedziałek rano dyżur pełni ks. proboszcz a w piątek rano ks. wikary.

 Dzieci zapraszamy na msze szkolne w piątki o godz. 18.00. Przypominamy rodzicom, że Msza szkolna w każdy piątek jest obowiązkowa dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

Rozpoczynamy też nowy rok działalności duszpasterskiej. Zapraszamy do grup  działających w naszej parafii. Aktualny harmonogram spotkań grup zamieszczony zostanie wkrótce w gablotce.

 Przypominamy o organizowanej przez parafię pielgrzymce do Górki Klasztornej w dniach 24-26 września. Zwiedzimy z przewodnikiem Gniezno i Poznań i inne miejsca po drodze. Zapisy w zakrystii po Mszach św. już tylko w tym tygodniu do 9 września. Prosimy o szybką decyzję.

Rodziców pragnących posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii  Świętej prosimy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele w poniedziałek 10 września po Mszy św. wieczornej.

 W najnowszym 'Gościu' m. in.: podróż do Kościoła zgorszonego, nie tylko Biblia, z ministrem rolnictwa o przyszłości małych gospodarstw. Jest też 'Mały Gość' a w nim kalendarz na cały nowy rok szkolny.  W zakrystii można nabyć w cenie 6 złotych kalendarz z aniołami na nowy rok firmowany przez 'Gościa'.   Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy we wtorek Michała Kubicę, w środę Urszulę Wieczorek i w sobotę Zbigniewa Liszkę. Wieczny odpoczynek...

 

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE

NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 26.08-02.09.2018 r.

 

 Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Za tydzień na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać parafianom za 7600 złotych zebranych na nowe organy w kolekcie specjalnej sprzed tygodnia.

 Za tydzień w niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory czyli tzw.  Msza Św. Żniwna. Chcemy podziękować Bogu za Boże dary i te na naszych polach jak i te w naszych ogrodach, sadach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Mile widziane byłyby płody ziemi-owoce, warzywa, które parafianie zechcieliby przynieść w tym tygodniu do kościoła. Będą tworzyły dekorację na i przed ołtarzem.

Przypominamy ministrantom o dorocznej pielgrzymce, która będzie miała miejsce w Katedrze w Katowicach w najbliższy czwartek. Zapisy na wyjazd w zakrystii.

 Również w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 chcemy podziękować za 5 lat posługi duszpasterskiej w naszej parafii jako wikarego- księdzu Piotrowi Szwiec, który obecnie został proboszczem w Żorach-Osinach i zarazem powitać księdza Piotra Kamińskiego- nowego wikariusza. Serdecznie zapraszamy parafian- szczególnie przedstawicieli naszych grup parafialnych- na tę Mszę św.

 W najbliższą sobotę, 1 września, przeżywać będziemy Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. Tym razem w Parafii Ducha Świętego w Siemianowicach- Bytkowie. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach i klerykach naszej archidiecezji.

 Również w sobotę, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościli w naszym kościele ks. bpa Marka Szkudło oraz ks. Dawida Sładka. Ks. Biskup pobłogosławi ks. Dawidowi wyjeżdżającemu na misje do Kazachstanu. Serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową mszę wszystkich parafian.

 Przypominamy o organizowanej przez parafię pielgrzymce do Górki Klasztornej w dniach 24-26 września. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Gniezna i Poznania i innych miejsc po drodze. Koszt 330 zł. Przy zapisach przyjmujemy zaliczkę w kwocie 150 złotych. Zapisy w zakrystii po Mszach św. 

 W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Katedrze katowickiej – Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Powoli kończy się też czas wypoczynku wakacyjnego ale rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dopiero w poniedziałek 3 września. Chcemy go rozpocząć Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież z naszych szkół w Radoszowach- SP3 i Niewiadomiu- SP24 a także rodziców i nauczycieli. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Radoszowach informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego dla klas II-VIII nastąpi o godz. 9.00 a klas pierwszych o godz. 10.30.

Za dwa tygodnie w niedzielę 9 września tradycyjna nasza piesza pielgrzymka do Pszowa. Wymarsz sprzed kościoła o godz. 8.00. 

  Za tydzień powracamy do starego porządku mszy św. Powracają nieszpory niedzielne i msze o godz. 16.00 po południu oraz 10.00 w kaplicy na Radoszowskiej.

 W najnowszym 'Gościu' m. in.: rodzina wg papieża Franciszka, czy telefon komórkowy szkodzi zdrowiu, jak w irlandzkim Knock czekali na papieża. Ze stolika można zabrać bezpłatną gazetę ewangelizacyjną 'Dobre Nowiny'. W zakrystii można nabyć w cenie 6 złotych kalendarz z aniołami na nowy rok firmowany przez 'Gościa'.   Zapraszamy do lektury.

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE

NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 19.08-26.08.2018 r.

 

 Dzisiejsza kolekta jest kolektą specjalną na budowę naszych nowych organów. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej, łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi niewiastami do piekarskiego sanktuarium.

Serdecznie Bóg zapłać: ministrantom, organistom, kościelnym, sprzątającym, gospodyni, Pani z kwiaciarni i innym osobom za pomoc przy pracach związanych z odpustem. Bóg zapłać strażakom za ich obecność i niesienie baldachimu, orkiestrze, pocztom sztandarowym, dzieciom komunijnym, Paniom w strojach regionalnych za uświetnienie sumy odpustowej. Dziękujemy również Paniom ze Stowarzyszenia „Radoszowik” za zorganizowanie przyjęcia odpustowego dla kapłanów w Domu Parafialnym a także spotkania przy kawie i cieście w dzień chorych w poniedziałek. Bóg zapłać wszystkim parafianom za godne uczczenie naszego patrona- św. Jacka.

 W czwartek 16 sierpnia otrzymaliśmy informację, że do naszej parafii otrzymał dekret wikarego ks. Piotr Kamiński. Ostatnio pracował w parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich. Życzymy nowemu wikaremu obfitych łask Bożych i niech św. Jacek- nasz patron- ma Go w swojej opiece.

 W sobotę 25 sierpnia zapraszamy na godz. 9.00 przed farskie garaże wszystkich chętnych na przejażdżkę rowerową. Trasę ustalimy przed wyjazdem.

W czwartek 30 sierpnia ministranci naszej archidiecezji gromadzą się na swojej dorocznej pielgrzymce, która będzie miała miejsce w Katedrze w Katowicach. Początek o godz. 9.30. Chcemy zorganizować busik. Bardzo prosimy rodziców ministrantów o zachęcenie do wyjazdu na to spotkanie naszych ministrantów. Zapisy na liście w zakrystii. Wyjazd o godz. 8.30.
 Już dziś informujemy, że 1 września, w sobotę, na Mszy św. o godz. 18.00 z udziałem ks. bpa Marka Szkudło, będziemy się modlili za ks. Dawida Sładka wyjeżdżającego na misje do Kazachstanu.

 Za dwa tygodnie w niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory czyli tzw.  Msza Św. dożynkowa.

 Przypominamy o organizowanej przez parafię pielgrzymce do Górki Klasztornej w dniach 24-26 września. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Gniezna i Poznania i innych miejsc po drodze. Koszt 330 zł. Prosimy o pesel, miejsce zamieszkania, numer telefonu. Przy zapisach przyjmujemy już zaliczkę w kwocie 150 złotych. Zapisy w zakrystii po Mszach św. 

 Bardzo prosimy parafian by przekazać wykonującym nagrobki na cmentarzu o wcześniejszym bezwzględnym kontakcie z naszymi grabarzami (numery telefonów w gablotce i na kartce). Ostatnio znów zdarzyła się sytuacja niewłaściwego postawienia pomnika i chodnika wokół niego co spowodowało przesunięcie i w konsekwencji brak miejsca do pochówku obok. Przypominamy by prace te wykonywać do południa.

 W najnowszym 'Gościu' m. in.:  zmiana w katechizmie-inaczej o karze śmierci, o Piusie X- papieżu zwykłych ludzi,, o tym, że nie ma historii beznadziejnych oraz jak wyjaśnić fenomen św. Jacka. Zapraszamy do lektury.


Ogłoszenia duszpasterskie 12.08-19.08.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na budowę naszych organów. Trwają prace na chórze przy składaniu nowych organów. Bóg zapłać Panu Tadeuszowi Kucińskiemu za różne prace elektryczne. Panom Janowi i Mateuszowi Siernym za naprawę bramy na cmentarzu, Panu Pawłowi Knesz za wymianę dachówek na naszej Kapliczce Miłosierdzia, Panu Karolowi Mańce za ponowne uruchomienie kamerki internetowej, która jakiś czas znów będzie działać. Zapewne już weszliśmy na naszą odnowioną stronę internetową. Pojawiły się na niej jeszcze nowsze zdjęcia a także w zakładce 'galeria' ciekawe panoramy kościoła, kaplicy św. Floriana i okolicy a także cmentarza. 

 Dziś nasz odpust parafialny. Witamy wszystkich gości, bliskich, krewnych, którzy przybyli do naszej parafii. To okazja by jak co roku Bogu podziękować za opiekę i łaski, które za przyczyną  św. Jacka otrzymaliśmy a zarazem prosić o dalsze wstawiennictwo u Boga za wszystkimi naszymi parafianami. Witamy tegorocznego kaznodzieję odpustowego pochodzącego z naszej parafii, obecnie seniora ks. Tadeusza Deńczyka. O godz. 15.00 uroczyste nieszpory odpustowe, na które serdecznie zapraszamy.

 Pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Po każdej mszy będzie można też ucałować relikwie naszego świętego patrona.

W ramach naszych odpustowych obchodów w poniedziałek 13 sierpnia najpierw o godz. 10.00 Msza św. za naszych chorych i starszych parafian z namaszczeniem (prosimy o przywiezienie ich do kościoła). O godz. 18.30 z kościoła wyruszymy w procesji na cmentarz i tam będziemy się modlić za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Z racji tego, iż jest to 13 dzień sierpnia Msza św. za zmarłych naszych parafian o godz. 19.30 w ramach wieczoru fatimskiego. Po Mszy różaniec, procesja dookoła kościoła z figurą Matki Bożej i na koniec Apel Jasnogórski.

 W środę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Zachęcamy Wiernych by w tym dniu przynieść zioła i kwiaty, które będziemy błogosławili podczas mszy. Uroczystość ta należy do świąt nakazanych tym bardziej że jest to też dzień wolny od pracy. Zapraszamy więc na msze święte, które będą sprawowane o 7.00, 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00, z inicjatywy naszych parafian będzie można w sposób uroczysty przyjąć szkaplerz. Prosimy osoby chętne do przyjęcia szkaplerza o zaopatrzenie się w szkaplerz. Może być z płótna albo w formie medalika. Serdecznie zapraszamy.

W piątek 17 sierpnia przypada 'ipsa die' uroczystość św. Jacka- patrona naszej parafii a także całej archidiecezji katowickiej. Po mszy porannej będzie można również ucałować relikwie św. Jacka.

 W tym dniu zapraszamy również na koronkę przed Kapliczkę Miłosierdzia o godz. 15.00, a wieczorem o godz. 19.00 Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza do kościoła na adorację uwielbienia.

W sobotę 18 sierpnia o godz. 17.00 w kościele nauka przedchrzcielna dla rodziców dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższą niedzielę.

 Za tydzień pielgrzymka kobiet do Piekar. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła. Zapisy w zakrystii. Ofiara w autobusie dobrowolna.

 W sobotę tj. 18 sierpnia, organizowany jest dzielnicowy festyn w Niewiadomiu (Buzowice). O godz.       15. 00 - otwarcie placu zabaw przy ul. Frontowej 6a, darmowe badanie ostrości wzroku dla dorosłych, o       18. 00 - kabaret Kałasznikof z Rybnika i godz. 20. 00 - gwiazda wieczoru - zespół Tabu. Dla dzieci atrakcje w postaci dmuchańców, malowania twarzy, waty cukrowej.  

W dniach 24-26 września Apostolstwo Dobrej Śmierci z naszej parafii organizuje dla wszystkich parafian pielgrzymkę do Centrum Apostolstwa w Polsce, którym jest sanktuarium w Górce Klasztornej niedaleko Piły. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Gniezna i Poznania, poza tym Biskupin, Inowrocław i inne miejscowości po drodze. Koszt 330 zł. Prosimy o pesel, miejsce zamieszkania, numer telefonu. Przy zapisach przyjmujemy już zaliczkę w kwocie 150 złotych. Zapisy w zakrystii po Mszach św. 

Serdeczne Bóg zapłać tym osobom, które wczoraj uprzątnęły kościół i jego obejście!

 Przypominamy, że w zakrystii można ciągle jeszcze nabyć monografię: 'Dzieje parafii św. Jacka w Radoszowach'.

 W najnowszym 'Gościu' m. in.: czy wreszcie wygramy walkę z dopalaczami, jakie są granice uporczywej terapii i o ostatnim śnie Maryi. Dziś też ukazał się kolejny numer naszej gazetki 'Spektrum'. Tym razem jest to numer podwójny. Następne Spektrum ukaże się 30 września. Zapraszamy do lektury.

 

Z okazji odpustu wszystkim parafianom życzymy nieustannej opieki naszego patrona św. Jacka. Niech nas obdarza odwagą wiary, umiłowaniem Matki Bożej i gorliwą czcią do Najświętszego Sakramentu. Szczęść Boże!


Ogłoszenia duszpasterskie 05.08-12.08.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone ofiary. 

Można się jeszcze wpisać się do księgi Trzeźwości, która wyłożona jest przy filarze z tyłu kościoła.

 W poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego.

Za tydzień w niedzielę 12 sierpnia obchody naszego Odpustu parafialnego ku czci św. Jacka. Suma odpustowa godz. 11.00 a po niej procesja teoforyczna wokół Kościoła. Bardzo serdecznie na nią zapraszamy gdyż jest to dla naszej parafii jedna z najważniejszych mszy w roku. Nieszpory o godz. 15.00, a po nich jeszcze Msza o 16.00.  Kazanie odpustowe wygłosi w tym roku pochodzący z naszej parafii, obecnie senior ks. Tadeusz Deńczyk. Zapraszamy  parafian w strojach ludowych, dzieci pierwszokomunijne, strażaków, przedstawicieli różnych związków i stowarzyszeń działających na terenie naszej parafii, poczty sztandarowe, a także górników w strojach galowych. Zapraszamy też do skorzystania z sakramentu pokuty, przed każdą mszą świętą, a w sobotę od godziny 17.00-18.00. Pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Po każdej mszy będzie można też ucałować relikwie naszego świętego patrona.

W związku z odpustem potrzeba gruntowniejszych porządków w kościele i wokół. Bardzo prosimy wszystkich parafian a w sposób szczególny członków naszych grup parafialnych: Oazy Rodzin, Odnowy w Duchu Św., Legionu Maryi, Stowarzyszenia Dobrej Śmierci, Żywego Różańca, Zespołu Charytatywnego a także starszych ministrantów i młodzież oazową w sobotę na godzinę 9.00, najlepiej z własnym sprzętem do sprzątania.

 Przed Odpustem z piątku na sobotę kolejne nocne czuwanie w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie godz. 19.00 zakończenie sobota godz. 7.00. Zapisy w zakrystii.

Odpustowy objazd chorych od godz. 8.30 w piątek 10 sierpnia- chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic i sobotę 11 sierpnia- chorzy z ulic po stronie kościoła. Zapisy w zakrystii.

Dzień Chorych dla tych naszych chorych parafian, którzy jeszcze mogą dotrzeć do kościoła przy pomocy swych najbliższych- z okazji odpustu parafialnego z Mszą św. i namaszczeniem odbędzie się w poniedziałek 13 sierpnia o godz. 10.00 w naszym kościele. W związku z tym prosimy bliskich o dowiezienie chorych do kościoła.

 Za dwa tygodnie pielgrzymka kobiet do Piekar. Ze względu na tę pielgrzymkę i z woli naszego księdza arcybiskupa nasz odpust parafialny będzie teraz tydzień wcześniej niż było to w poprzednich latach. Chcemy umożliwić naszym kobietom dotarcie do Piekar stąd zamówiliśmy autokar. Zapisy w zakrystii. Ofiara w autobusie dobrowolna.

 Chcemy poinformować parafian a zarazem przeprosić, że w tym roku wyjątkowo naszego festynu parafialnego nie będzie. Okazało się, że w tym samym dniu- tj. 18 sierpnia, organizowany jest dzielnicowy festyn w Niewiadomiu (Buzowice), a inny termin naszego festynu ze względów organizacyjnych nie jest możliwy.

W dniach 24-26 września Apostolstwo Dobrej Śmierci z naszej parafii organizuje dla wszystkich parafian pielgrzymkę do Centrum Apostolstwa w Polsce, którym jest sanktuarium w Górce Klasztornej niedaleko Piły. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Gniezna i Poznania, poza tym Biskupin, Inowrocław i inne miejscowości po drodze. Koszt 330 zł. Prosimy o pesel, miejsce zamieszkania, numer telefonu. Przy zapisach przyjmujemy już zaliczkę w kwocie 150 złotych. Zapisy w zakrystii po Mszach św. 

 W najnowszym 'Gościu' m. in.:. czy w Polsce zabraknie księży, o propozycji 100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości, gdy dziecko rodzi się, by umrzeć. Polecamy w Gościu również artykuł o wyprawie rowerowej po Skandynawii pochodzącego z naszej parafii ks. Dawida Sładka. Przy okazji informujemy parafian, że ks. Dawid udaje się na misje do diecezji Astana w Kazachstanie. Uroczyste pożegnanie z udziałem ks. biskupa Marka Szkudło będzie miało miejsce w naszej parafii w sobotę 1 września na Mszy św. o godz. 18.00.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 29.07-05.08.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny UŚ.

 W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła wystawiona jest księga Trzeźwości do której można wpisywać dobrowolną abstynencję.

 W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do korzystania z sakramentu pokuty. Objazd chorych przed naszym parafialnym odpustem.

 W czwartek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

 Dziś w związku z przypadającym w zeszły wtorek wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, ich samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych.

 W najnowszym 'Gościu' m. in.:.

- o udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim

- 25 lat konkordatu

- lipiec to czas wyprzedaży, czy faktycznie warto wtedy kupować ?

 Zapraszamy do lektury.

Informujemy parafian, że nasz ks. wikariusz Piotr Szwiec dość niespodziewanie otrzymał w piątek 27 lipca dekret na proboszcza parafii św. Józefa w Żorach- Osinach. Parafię obejmuje dziś 29 lipca. Gratulujemy i życzymy wiele łask Bożych w nowej parafii.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!


Ogłoszenia duszpasterskie 22.07-29.07.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne.

 Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kolekcie specjalnej sprzed tygodnia.

 W środę 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w przyszłą niedzielę  po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz ich samochodów i pojazdów mechanicznych.

 W najnowszym 'Gościu' m. in.:

- specjalny dodatek – obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa

- wakacyjna ewangelizacja, czyli jak dotrzeć do osób, które same być może nie przyszłyby do kościoła

. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy : poniedziałek Józefa Woźnica, wtorek Jerzego Gaszka, sobota Stefana Tużyna  - wieczny odpoczynek …..

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!


Ogłoszenia duszpasterskie 15.07-22.07.2018 r.

 Dzisiejsza kolekta to kolekta specjalna na nowe organy. Wielkie: 'Bóg zapłać!' za ofiary na ten cel.

 Państwo Słanina nasi  poszkodowani przez pożar parafianie składają serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc a także za 6,4 tys. złotych złożone tydzień temu  podczas zbiórki przez parafian.

 W III piątek miesiąca zapraszamy o godz. 15.00 przed kapliczkę Miłosierdzia na Koronkę.

 W niedzielę 22 lipca po Mszy św. o godz. 11.00 nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej relikwiach i obrazie. Zapraszamy.

  W dniach od 1-5 sierpnia organizowana jest 73 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwają zapisy. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej www.pielgrzymka.rybnik.pl.

 W najnowszym 'Gościu' m. in.

- o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia,

- fakty i mity o kleszczach według Tomasza Rożka

- Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w środę Jana Oleś, w piątek Emila Wawrzyńczyk, w sobotę Henrykę Plech – wieczny odpoczynek ..

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody i wypoczynku!